מבשלים בטעם

מכינים. טועמים. מגישים

הילד שלכם סובל מבעיות משקל? יש דרכים לעזור לו

התמודדות עם עודף משקל בגיל צעיר יוצרת אצל ילדים כמו גם בני נוער תחושות קשות של ביטחון עצמי וערך עצמי. התסכול היומי והתאגרים עמם הם מתמודדים מובילים לא רק להשפעה על הבריאות הנפשית והפיזית שלהם אלא גם משפיעה על המרקם המשפחתי, בייחוד בעבור הורים שרוצים לסייע לילדים ולא יודעים איך. קודם כל, חשוב להבין כי הבעיה העיקרית בהשמנה בקרב ילדים כמו גם בני נוער היא חוסר התמדה. למרות הרצון העז לסייע, לעיתים המתחים הולכים וגוברים מאחר ומדובר והילדים צריכים להיות מגויסים עם רצון ומוטיבציה, מאחר והם

פנייה לקבלת טיפול רגשי

על מנת לסייע לילד להתמודד עם ההשפעות הנפשיות של עודף משקל, פסיכולוג ילדים עשוי לסייע לטובת התמודדות עם הבעיה של עודף משקל אשר עשויה להתפתח גם להפרעות אכילה. טיפול פסיכולוגי מהווה הזדמנות בעבור הילד לקבל מעטפת מקצועית אשר מאפשרת לו לפתוח בשייח ולהבין מהן הסיבות שגורמות לאכילה, שלרוב מבוססת לא על תחושה של רעב אלא על תחושה רגשית כמו גם דחף בלתי נשלט. קבלת המלצות בנוגע לפסיכולוג מומלץ לצד שיתוף פעולה מלא מצדכם הוא חיוני לטובת הצלחתו של הטיפול.

ליווי צמוד מצד תזונאית

על מנת לסייע לילד, אתם צריכים את מיטב אנשי המקצוע לצדכם. ליווי אישי המתבצע מצד תזונאית המתמחה בתזונה של ילדים עם דגש על בעיה של השמנה מהווה הזדמנות מצוינת ליצור שינוי תזונתי שיגיע לידי ביטוי בשיתוף פעולה גם של הילד אבל גם שלכם. בנייה של תוכנית תזונתית המבוססת על ארוחות בוקר בריאות, הגברת סיבים תזונתיים כמו גם הימנעות ממזון מתועש ועתיר בשומן בהתאם למשקל של הילד תאפשר ליצור תוכנית פרטנית שאותה ניתן לבחון עם הזמן ובפיקוח, כחלק מיצירה של אורח חיים בריא ומאוזן.

 

 

דוגמה אישית

כהורים אתם מהווים את המודל אליו הילד שואף. אם אתם בעצמכם אוכלים בצורה לא מבוקרת או לא שומרים על אורח חיים בריא ומאוזן, היכולת שלכם להוביל ליצירה של שינוי בתזונה של הילד הופכת למוגבלת עד בלתי אפשרית. על כן, מתן של דוגמה אישית המתבצעת במסגרת של פעילות ספורטיבית המתבצעת ביחד כמו גם שינויים בהרגלי התזונה של כל המשפחה ואשר כוללים בין השאר הקפדה על אכילה מסודרת המתבצעת במסגרת המשפחתית, ניתן יהיה להוביל ליצירה של מערך תמיכה משפחתי שאינו מונע מהילד אלא להפך – מאפשר לו ליצור מחדש את הרגלי התזונה הטובים ביותר.

הצטרפות לתוכנית טיפול לילדים

בעקבות העלייה במספר הילדים שסובלי מעודף משקל החלו קופות החולים לספק לציבור ההורים אפשרות להצטרף לסדנאות המתבצעות במסגרת קבוצתית. במסגרת הסדנה אתם כמו גם הילדים תלוו על ידי רופא ילדים, דיאטנית, פיזיולוג וכן אנשי מקצוע נוספים אשר מלווים גם במסגרת אישית וגם במסגרת קבוצתית, כאשר היתרון של תוכנית הטיפול נובע גם בשל היחס האישי אבל גם בשל תחושת ההזדהות שהילד יכול לקבל בעקבות שעון מעקב אותו הוא נושא עליו ומעביר את כל המידע לגורמי המקצוע, כחלק מהמשיכות של טיפול רציף המתבצע לאורך הזמן ועם שימת דגש על ירידה במשקל המתבצעת באופן מבוקר.

לסיכום

אם הילד שלכם סובל מבעיה של משקל, אין מדובר בגזרת גורל. התערבות מוקדמת הכוללת את הטיפים אותם הצגנו לכם כאן תאפשר לכם כהורים לסייע לו ולתמוך, כחלק מהבנה כי בעיית משקל איננה תסתיים רק בגיל צעיר אלא גם בגילאים בוגרים יותר והיא משפיעה גם על הבריאות הפיזית, אבל לא פחות מכך גם על הבריאות הנפשית.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות