מבשלים בטעם

מכינים. טועמים. מגישים

הגיע הזמן שתכירו את עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי

מאז שנת 2018 פועלת עמותת אחינועם למען קידום ערכים חברתיים המגיעים לידי ביטוי בשווין הזדמנויות וכן מתן של סיוע לדור העתיד של מדינת ישראל. את העמותה הקימו האחים לבית משפחת אדרעי – רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מתוך חובה מוסרית וערכית של מי אשר גדלו בעיר צפת ורואים בפעילות חברתית כחלק בלתי פרד מחובתם כאזרחי המדינה. כעת הגיע הזמן שגם אתם תכירו את העמותה הפועלת ימים כלילות למען יצירה של שינוי, ומצליחה לבצע את התהליך בהצלחה מרובה.

לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה – חלוקה של מחשבים בפריסה ארצית

עמותת אחינועם מתמקדת ביצירה של שינוי בחברה הישראלית, גם בהיבט הגיאוגרפי אבל גם בהיבט החינוכי. כמי שרואים בדור העתיד של מדינת ישראל חלק בלתי נפרד מהמהפכה הדיגיטלית, מתמקדים בעמותה ובייחוד המייסדים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן בקידום של תוכניות חברתיות כמו למשל תוכנית לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה. במסגרת התוכנית הזו מעניקה העמותה מחשבים חדשים או מחודשים בעבור תלמידים ותלמידות שידם אינה משגת, וזאת בעקבות עליית המחירים של מחשבים בזמן מגפת הקורונה. במסגרת התוכנית הזו הצליחה העמותה להעניק מעל ל-25,000 מחשבים מחודשים או חדשים, כאשר לאור ההצלחה הוחלט להמשיך את התוכנית ואף להרחיב אותה, כל זאת באמצעות קידום של התוכנית בפריסה ארצית על ידי איסוף של מחשבים מהציבור.

תוכנית ליווי אישית ארוכת טווח החל מגיל 16

תוכנית הליווי של עמותת אחינועם היא תוכנית מהפכנית המתמקדת באיתור של בני נוער בסיכון שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה תמיכה מלאה שמגיעה לידי ביטוי באמצעות בנייה של תוכנית פרטנית המותאמת לצרכים של כל משתתף או משתתפת, כחלק מהבנה כי באמצעות תוכנית אישית ניתן להוביל ליצירה של מערך המאפשר להם להגשים את עצמם, גם מבחינה של לימודים אבל גם מבחינה של קידום אישי שמגיע לידי ביטוי בשילוב במסגרות כמו למשל בצבא, אקדמיה ובהמשך שוק התעסוקה. רפי אדרעי ואחיו תורמים רבות לטובת קידום התוכנית הזו בערי הפריפריה, כחלק מהבנה כי מדובר בפעילות שנועדה להוביל ליצירה של שווין הזדמנויות וכן מתן של מענה לא רק בעבור נוער בסיכון, אלא גם בעבור נערים ונערות המתגוררים באזור הפריפריה.

 

 

על כן, החליטו המייסדים להרחיב את התוכנית ולהעניק אותה גם בעבור נוער המתגורר באזור הפריפריה. במסגרת התוכנית הזו מקבלים הנערים והנערות הזדמנות להשתלב בתוכנית הליווי ארוכת הטווח החל מגיל 16, כאשר לכל אורך הדרך הם מקבלים ליווי אישי שנועד לסייע להם להגשים את עצמם ואת השאיפות המקצועיות, כחלק מהבנה כי התגברות על מחסומים וקשיים היא המפתח לכדי השתלבות מלאה בחברה הישראלית, ללא קשר לרקע.

שיפוץ ספריה בעיר צפת

תוכנית נוספת שאותה מקדמים בעמותה היא שיפוץ של מבנים ציבוריים, כמו למשל הספרייה בעיר צפת. במסגרת התוכנית הזו החליטו המייסדים לשפץ את הספרייה בעיר בה נולדו וגדלו בצפת, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות ליצור בעבור נערים ונערות מקום מפגש ללימודים אבל גם למפגשים חברתיים. לאור הפיילוט המוצלח הוחלט להרחיב את הפעילות הזו גם לערים נוספות, כל זאת כחלק מיצירה של מענה המתבצע מתוך עבודה קהילתית מאומצת.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא עמותה חברתית הפועלת מזה שנים רבות למען שווין הזדמנויות. באתר של העמותה ניתן לקבל מידע נוסף ואף לקחת חלק, כל זאת מתוך יצירה של מענה שמגיע לידי ביטוי בקידום של דור העתיד של מדינת ישראל, מכל רחבי הארץ.

נגישות