מבשלים בטעם

מכינים. טועמים. מגישים

לא יוצאים מהמטבח: אימונים מהירים במיוחד לאנשים חסרי זמן

רוצים להרגיש יותר אנרגטיים, להוריד במשקל או לשפר את הכושר הגופני שלכם, אבל אין לכם זמן ללכת לחדר כושר? אל דאגה, יש פתרון קל וזמין: אימונים מהירים מהמטבח! אימונים מהירים יעילים מאוד לשריפת קלוריות ולשיפור הכושר האירובי והשרירים, והם גם משפרים את הגמישות והיציבה. במאמר הזה, נציג לכם כמה תרגילים פשוטים וקלים לביצוע שתוכלו לעשות בכל מקום, אפילו במטבח שלכם. אז, אם אתם מחפשים דרך קלה ויעילה להיכנס לכושר, המשיכו לקרוא!

אימון אירובי

אימון אירובי הוא חשוב לבריאות, אבל לפעמים אין זמן ללכת לחדר כושר או להתאמן בחוץ. אז, מה עושים? הינה כמה אימונים מהירים שאפשר לעשות אפילו בלי לצאת מהמטבח:

  • סקוואטים: התעמלות פשוטה שמפעילה את כל שרירי הרגליים. עומדים עם רגליים ברוחב הכתפיים, יורדים לישיבה בזווית של תשעים מעלות וחוזרים לעמידה.
  • קפיצות בחבל: התעמלות אירובית יעילה שעובדת על כל הגוף. אוחזים בקצה החבל בשתי הידיים, קופצים מעל החבל כשהוא עולה וחוזרים לקרקע כשהחבל יורד.
  • קפיצות במקום: התעמלות אירובית נוספת שעובדת על כל הגוף. עומדים עם רגליים יחד, מקפיצים את הרגליים כלפי מעלה וחוזרים לעמידה.

 

 

שימוש באופני ספינינג

ספינינג הוא אחלה דרך לעשות אימון אירובי אפקטיבי על אופני כושר וספינינג, גם אם אתם עסוקים ויש לכם רק 15 דקות פנויות. הם עובדים על כל הגוף, ואפשר להתאים את רמת הקושי של האימון לפי היכולות שלכם. אם יש לכם אופני ספינינג בבית, אתם יכולים לעשות אימון קצר בעזרת תוכנית אימון מוכנה או להמציא אימון משלכם. הינה אימון ספינינג קצר לדוגמה:

  • התחילו עם חמש דקות חימום תוך כדי שאתם מעלים בהדרגה את רמת ההתנגדות.
  • במשך חמש דקות רכבו בקצב מהיר יחסית עם דגש על ההתנגדות.
  • לסיום, עשו חמש דקות קירור תוך כדי שאתם מורידים בהדרגה את רמת ההתנגדות.

אימון כוח

אימון כוח הוא הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות לגוף שלכם. הוא עוזר לחזק את השרירים, לשפר את היציבה והאיזון ולמנוע פציעות. אבל מה אם אתם חסרי זמן? איך אפשר להספיק אימון כוח בתוך 15 דקות? הינה כמה תרגילים פשוטים:

  • שכיבות שמיכה: שכבו על הבטן, הניחו את הידיים מתחת לכתפיים והרימו את הגוף מהרצפה.
  • כפיפות בטן: שכבו על הגב, הניחו את הידיים מאחורי הראש והרימו את הראש והכתפיים מהרצפה.
  • דחיפות ידיים: עמדו זקופים, הניחו את הידיים על משטח יציב והרימו את הגוף מהרצפה.
  • הרמת משקולות: השתמשו במשקולות יד או בסרט התנגדות כדי להרים משקלים.

אימון יוגה

יוגה היא דרך לשפר את הגמישות, האיזון והמודעות העצמית, והיא גם עוזרת להפחית מתח ולשפר את מצב הרוח. אז אם אתם חסרי זמן, אבל רוצים לעשות משהו טוב לגוף שלכם, עשו כמה תנוחות יוגה בסיסיות, כמו למשל תנוחות הכלב, תנוחות הלוחם או תנוחת העץ שהן ממש טובות לחיזוק הגוף ולגמישותו. אתם יכולים גם להשתמש באפליקציה או בסרטון יוטיוב שילמדו אתכם את התנוחות.

לסיכום

המטבח יכול להיות מקום נהדר להתאמן בו, אם אתם חסרי זמן. עם קצת יצירתיות, תוכלו להפוך את המטבח שלכם לחדר כושר של ממש, כי אימונים מהירים הם דרך מצוינת לשרוף קלוריות ולשפר את הכושר הגופני והם גם נהדרים לשחרור מתח ולשיפור מצב הרוח. לכן, לא כדאי לוותר עליהם אפילו אם אתם לחוצים בזמן.

נגישות