מבשלים בטעם

מכינים. טועמים. מגישים

מה הקשר בין התזונה שלנו לנשירת שיער?

נשירת שיער היא תופעה נפוצה המתרחשת הן אצל גברים והן אצל נשים. למעשה, כמחצית מהאוכלוסייה סובלת מנשירת שיער, כאשר הנשירה מתרחשת בקצב איטי או מואץ עד לכדי מצב של התקרחות. הסיבות לנשירת שיער הן רבות וכוללות בין היתר: רקע גנטי, לחץ, נטילה של תרופות מרשם, לידה או לאחר ירידה קיצונית במשקל. יחד עם זאת, נשירת שיער יכולה להיות תסמין של חסרים תזונתיים כמו חלבון, אבץ וברזל. מחקרים שנערכו בתחום מצאו כי קיים קשר בין נשירה לבין מחסור תזונתי, וזאת בשל העובדה כי מחסור באותם ויטמינים כמו גם חלבון משפיע על הקרקפת ובהתאם לכך עוצר את קצב הייצור הטבעי של זקיקי שיער, מה שיוצר בסופו של דבר לא רק נשירה מואצת אלא גם תופעות בריאותיות נוספות כמו חולשה, עייפות וכן חוסר ריכוז. על כן, אם אתם סובלים מנשירת שיער, שינוי תזונתי וכן שימוש בטכניקות מתקדמות יכול בהחלט לסייע לכם להתמודד עם המחסור התזונתי ובהתאם לכך גם עם הנשירה.

נשירת שיער בעקבות מחסור תזונתי – כל מה שרציתם לדעת וחששתם לשאול

כפי שציינו בתחילת הסקירה, אחת הסיבות המרכזיות לנשירת שיער היא מחסור תזונתי. בעידן המודרני רבים מאיתנו מחסירים מהתפריט ירקות ופירות כמו גם מזון מעובד וכתוצאה מכך נגרם נזק ישיר לקרקפת וזקיקי השיער. בשביל לעודד את צמיחת השיער המחודשת כמו גם ליצור תמהיל שמאפשר להתגבר על החוסרים התזונתיים, רצוי בשל הראשון לבצע בדיקות דם מקיפות אשר יכולות לספק תמונה מדויקת לגבי הסטטוס התזונתי. לאחר הבדיקות, השלב הבא הוא ליצור שינוי תזונתי שמגיע לידי ביטוי ביצירת איזון המתבצע באמצעות הרכב של מזון איכותי המכיל ריכוז גבוה של ברזל כמו גם אבץ שנמצאו בשורה של מחקרים כבעלי קשר ישיר לנשירה. לצד יצירת שינוי תזונתי המתבצע באמצעות תזונאי מומחה, רצוי לקרוא בהרחבה על אודות שיטות להצמחת שיער טבעית, כל זאת מתוך מטרה ליצור תמהיל המאפשר להתמודד עם הנשירה ובהתאם לכך גם לעכב אותה.

מה הקשר בין התזונה שלנו לנשירת שיער?

טיפול טבעי לנשירת שיער כחלק בלתי נפרד משינוי תזונתי

כאמור, לשינוי תזונתי יש חשיבות עצומה מבחינת היכולת לעכב את הנשירה. הגברת צריכה של מזון עם ריכוז גבוה של ברזל ומינרלים כמו גם שימוש בתוספי תזונה ייעודים יכול בהחלט ליצור תמהיל מאוזן שגם יעכב את הנשירה אבל גם ישפיע על הבריאות הכללית. נוסף לשינוי, אפשר ואף רצוי להיעזר בשורה ארוכה של טיפולים טבעיים אשר נחשבים לטיפולים אפקטיביים מאוד לטובת התמודדות בנשירה, וזאת בשל הפעלה של מגנון הריפוי הטבעי של הגוף ובהתאם לכך גם חיזוק של זקיקי השיער. אחד מהטיפולים הנפוצים הוא טיפול המתבצע באמצעות דרמה רולר, אביזר קל ונוח לשימוש אשר פוצע את עור הקרקפת באופן מבוקר באמצעות מחטים זעירות, כל זאת מתוך מטרה להגביר את תהליך ייצור האלסטין הקולגן ובהתאם לכך שיפור משמעותי בקצב צמיחת השיער. טיפול נוסף הוא עיסוי הקרקפת המתבצע לטובת הגברת זרימת הדם לקרקפת. טכניקות אלו אינן מהוות תרופת קסם להצמחת שיער אלא משמשות לטובת התמודדות עם חוסרים תזונתיים ונשירת שיער מואצת, כאשר כל השיטות עליהן ניתן לקרוא בהרחבה אינן מסכנות את בריאותכם ולמעשה ללא תופעות לוואי כלל.

לסיכום

מחסור תזונתי משפיע לא רק על הבריאות ועל תוחלת החיים אלא גם משפיעות מאוד על השיער. בשביל להתמודד בצורה הטובה ביותר, רצוי כבר עכשיו לגשת לבדיקות דם וכן לבצע איזון תזונתי אותו משלבים עם טכניקות טבעיות שלא יזיקו אלא להפך – יאפשרו לכם להתמודד בצורה הטובה ביותר עם הנשירה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

 

נגישות