מבשלים בטעם

מכינים. טועמים. מגישים

הטיול הקולינרי הראשון שלכם: איך לתכנן טיול מושלם ועשיר בטעמים (ולא בטרטורים)

אחד מהטרנדים החמים של השנים האחרונות כולל טיול המשלב קולינריה. למעשה, המטבח הישראלי התפתח מאוד בעשור החולף, ועדות לכך ניתן לראות בשורה ארוכה של מסעדות מעולות לצד שווקים תוססים וכן סדנאות מיוחדות שהפכו לחלק מהותי מתרבות הבילוי של ישראלים רבים. אם גם אתם מתכננים לצאת לטיול כזה, להלן כל הטיפים שיסייעו לכם להוביל לארגון של טיול קולינרי מושלם ועשיר בטעמים, ללא עיכובים מיותרים. מוכנים? בואו נתחיל!

השכרת רכב ליום

בשביל להימנע משימוש בתחבורה הציבורית או הוצאת הרכב הפרטי, אפשר ואף רצוי לשכור רכב דרך חברה מקצועית המתמחה בתחום. למעשה, שירות מצוין שיחסוך לכם כאב ראש ניתן על ידי חברת סאן קאר אשר מציעה שירות אישי המותאם לצרכים של כל לקוח, כל זאת במסגרת של הצעת מחיר אטרקטיבית המותאמת באופן מדויק למסגרת התקציב שלכם. מדובר בהזדמנות מצוינת לקחת לטיול שלכם רכב חדש ומאובזר, ללא התעסקות מיותרת כאשר כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר, לבחור את הרכב שמתאים לאופי הטיול ולצאת לדרך, בידיעה ברורה כי אתם מסודרים מבחינת אמצעי התחבורה.

 קבלת המלצות

מאחר וטיולים קולינריים הפכו לאחד מהטרנדים החמים של השנים האחרונות, אפשר ואף רצוי ליצור קשר עם חברים, בני משפחה ועמיתים לעבודה שכבר יצאו לטיול מהסוג הזה ויכולים לספק לכם שפע של טיפים לגבי מסעדות כמו גם סיורי אוכל מומלצים. לאחר שקיבלתם את ההמלצות תוכלו לתכנן את הטיול שלכם בהתאם, ובכך לנצל את הידע של אחרים, לטובת יצירה של טיול בלתי נשכח המשלב את הטעמים המשובחים של המטבח המקומי. בנוסף, היעזרו באתרים המתמחים בתחום האוכל ואשר מציגים מידע אודות מסעדות חדשות או ותיקות שאותן אסור לפספס.

סגירת מקומות מראש

מומלץ לסגור את המסעדות מראש, בייחוד על רקע הביקוש ההולך וגובר למסעדות ברחבי הארץ, בייחוד על רקע סיום מגפת הקורונה. גם מסעדות ביתיות וגם מסעדות יוקרה זוכות לביקושים גבוהים שיוצרים מעט מאוד מרחב לתמרון. על כן, היעזרו באפליקציות ייעודיות להזמנה של מקום במסעדה ובמידת הצורך גם התקשרו למסעדה ישירות, כל זאת מתוך מטרה להוביל לארגון והפקה של טיול בלתי נשכח.

 

 

שילוב של אטרקציה

על מנת לשדרג את הטיול שלכם מומלץ לשלב גם אטרקציה כמו למשל סדנה לבישול אותה מעביר שף. מדובר בהזדמנות מעולה להכיר לעומק את רזי הבישול ואף לשדרג את המיומנות שלכם כבשלנים חובבים, בייחוד על רקע העובדה כי מדובר בסדנה אינטימית המתקיימת רק בעבורכם או ביחד עם מספר מצומצם של אנשים. שימו לב כי העלות הכספית של אטרקציה מהסוג הזה עלולה לייקר באופן משמעותי את הטיול, אולם מדובר בהזדמנות אותה אסור לפספס.

ביקור בשווקים

חלק בלתי נפרד מטיול קולינרי כולל כמובן את הביקור בשווקים. השווקים בארץ התפתחו מאוד, ועדות לכך ניתן למצאו בשורה ארוכה של מסעדות מעולות כמו גם דוכני אוכל במחיר נגיש אשר ישדרגו באופן משמעותי את הטיול. השווקים עמוסים מאוד ברוב ימות השבוע, ועל כן רצוי להגיע מוקדם כך שניתן יהיה למצות את הטיול על הצד הטוב ביותר.

לסיכום

טיול קולינרי מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם לצאת מהשגרה ולחוות את הטעמים המקוריים והאיכותיים של התוצרת המקומית כאן במדינה. תכנון מדויק המתבצע בהתאם להרכב הנוסעים ועם שימת דגש על קבלת המלצות, סגירת מקומות מראש וכן שילוב של אטרקציה ישאיר לכם טוב של עוד, עד לפעם הבאה. והכי חשוב – אל תשכחו להגיע רעבים!

נגישות