מבשלים בטעם

מכינים. טועמים. מגישים

מתייעלים! מפעלי מזון גדולים – הגיע הזמן שתכירו את ארק אוטומציה

למפעל המזון אין את הזמן לייצר את הדברים באופן שרובו ידני או לבזבז זמן מיותר סביב תהליכים אלה. למעשה, אפילו במסעדות משתמשים במגוון מכונות, בכדי לייעל ולהאיץ תהליכי עבודה – תנורים, מקררים, מקפיאים ועוד. מה לגבי מפעלי מזון? כיצד אתם משכללים את אופן עבודתכם? הכירו את ארק אוטומציה:

להפיק את המיטב מהמכונות

המפעל הממוצע משתמש במכונות, כדבר שבשגרה. זה כשלעצמו לא חדש. אך המכונות עצמן, עברו עם השנים תהליך מהיר ומשמעותי ביותר של השתכללות מתמדת. ממכונות פשוטות יחסית ועד לרובוטים משוכללים – יש כיום פתרונות מצוינים ומגוונים, עבור כל דבר. במקביל, עם השנים ישנה גם מגמת הוזלה של פתרונות אלה. כך שמה שלא יישמתם בעבר בגלל מחירו, עשוי להיות זמין כיום ואפילו בגרסה משוכללת יותר. באמצעות חברות שמתמחות בכך כגון ארק אוטומציה, ניתן להבטיח שהמפעל שלכם ממנף את מיטב חידושי הטכנולוגיה, על ידי שימוש במכונות שמתאימות לו ביותר. כמובן, כל זאת, בהתאם למאפיינים המיוחדים של תחום הייצור הספציפי שלכם – מוצרי מזון. במה זה מתבטא?

מכונות שמותאמות עבורכם

אלה שלוש דוגמאות בולטות, למה שמכונות מהסוג שארק אוטומציה מציעה, יכולות לעשות עבורכם:

  • חיתוך מזון – חיתוך מזון הוא משימה בסיסית מרכזית, בהכנת מוצרי מזון שונים במפעלים מסוג זה. זו עשויה להיות משימה חד גונית למדי. אך למרות זאת, היא חייבת להתבצע תמיד במדויק, ביעילות ובמהירות.
  • אריזה – פתרונות אריזה אוטומטיים לפס ייצור, מסוגלים כיום לבצע כמעט כל פעולה שנדרשת בהקשר זה. אם זה קיפול אריזה, מילוי מכלים, סגירה עם פקקים ועוד.
  • בקרת איכות – חשוב ביותר, שהמוצר הסופי יעבור בקרת איכות קפדנית. בכדי לספק מוצר איכותי, להבטיח התאמה מרבית לתכנון ולשמור על המיצוב כיצרני מזון איכותיים ועל התדמית. גם עבור משימה זו, מכונות ייעודיות מספקות פתרון שמתבצע במדויק, בהקפדה יתרה ובמהירות מרבית.

 

 

מדוע זה חשוב?

שילוב מכונות מתקדמות בפס הייצור שלכם, יספק בין השאר את התועלות הבאות:

  • מהירות – כפי שהזכרנו כמה פעמים קודם, פעילות המכונות מתאפיינת במהירות גבוהה מזו של עובד אנושי. נקודה זו, מובילה להגדלת קצב הייצור. אלה מכונות שלא לוקחות הפסקות עבודה, הפסקות אוכל, חופשות או ימי מחלה. הן מסוגלות לעבוד גם 24 שעות ביממה אם הדבר נדרש.
  • דיוק באופן העבודה – הדיוק בעזרת מכונות ייצור מזון, יכול להיות מושלם. זאת, הן מבחינת התוצר שמתקבל והן מבחינת אופן ביצוע העבודה. דיוק זה, מתבטא ביכולת להעריך מראש באופן יותר מדויק, את המשאבים שיידרשו לשם ביצוע העבודה.
  • דיוק בתוצר שמתקבל – הדיוק גם מוביל לצמצום טעויות ופגמים במוצרים. בסופו של דבר, מתקבל שוב ושוב, מוצר שתואם את התכנון המקורי באופן המיטבי.
  • חסכון במשאבים – תועלות אלה ונוספות, מתבטאות בחסכון במשאבים. חסכון זה, מוביל לשיפור הרווחיות.
  • ניקיון – יתרון נוסף של שילוב מכונות בקווי היצור, הוא שמדובר במערכות נקיות. למעשה, הן נקיות יותר מעובדים אנושיים ועל חשיבות הניקיון בתעשיית המזון אין צורך להרחיב.

עוד על החברה

ארק אוטומציה מתמחה בפיתוח וייצור מערכות אוטומציה, רובוטיקה ומכונות למיניהן. החברה גם מסייעת בשדרוג טכנולוגיות קיימות במפעלים. היא עוסקת גם ברובוטיקה, מכונות הרכבה, מתקני בדיקה, מערכות בקרה תעשייתית, יישומי איסוף ועיבוד נתונים וארונות חשמל תעשייתיים.

לסיכום

למפעלי מזון גדולים, אשר מחפשים באופן טבעי דרכים להתייעל, מומלץ לדבר עם מומחי ארק אוטומציה.

נגישות