מבשלים בטעם

מכינים. טועמים. מגישים

מרכיבים צוות מנצח: איך מגייסים עובדים למסעדה?

גיוס עובדים היא משימה חשובה לכל מסעדן. אי אפשר להתעלם מכך כי לעיתים קרובות מדובר במשימה הדורשת זמן, אך מדובר בתהליך חיוני להצלחה ולצמיחה של העסק. איוש משרות באמצעות עובדים מיומנים יכול ליצור השפעה חיובית על חוויית הלקוח, ובהתאם לכך ולהגדיל את ההכנסות. אולם, גיוס לא מקצועי עשוי לפגוע במוניטין של המסעדה ולהפחית את שביעות רצון מצד הלקוחות. במאמר הזה נציג לפניכם את כל מה שצריך לדעת על אודות גיוס עובדים באופן יעיל ואיכותי. מוכנים? בואו נתחיל!

שלב ראשון – הגדרת דרישות התפקיד

השלב הראשון בתהליך הגיוס הוא הגדרת דרישות התפקיד ואת היקף האחריות בהתאם לכישורים הדרושים לביצוע העבודה באופן יעיל. לדוגמה, אם אתם מחפשים טבחים מקצועיים למסעדה שלכם, תוכלו להגדיר שאתם מחפשים טבחים שעברו בהצלחה לימודי בישול מקצועיים. תיאור התפקיד צריך לשקף במדויק את הצרכים של המסעדה ואת הציפיות שלכם מהעובדים.

שלב שניאיתור מועמדים פוטנציאליים במגוון פלטפורמות

השלב הבא הוא לאתר מועמדים פוטנציאליים. אומנם גיוס עובדים הוא תהליך ארוך – אבל אם נפנה למקומות הנכונים, נוכל למקסם את החיפוש, לייעל אותו ולעבור אותו בהצלחה. ישנן מספר דרכים למצוא עובדים פוטנציאליים: פרסום המשרה באתרים לגיוס עובדים שיאפשר לכם להגיע למאגר גדול של עובדים פוטנציאליים, פנייה לחברות השמה או לירידי תעסוקה, כמו למשל ירידים המתקיימים במכללות או באוניברסיטאות. נוסף לכך, אפשר לפתוח בעבודה הפנינג "חבר מביא חבר" ולתת הטבה לעובדים שבזכותם גויסו עובדים איכותיים. פעולה כזו יכולה להיות יעילה ומשום שתצליחו לסנן מעמודים פחות מתאימים על סך היכרות אישית של העובדים במסעדה איתם.

שלב שלישי יום ראיונות

לאחר שיחה ראשונית עם מועמדים פוטנציאליים, השלב הבא הוא לערוך יום ראיונות מרוכז. מומלץ להכין מבעוד מועד רשימה של שאלות המעריכות את התאמתו של המועמד לתפקיד, ובהתאם לאופי ולצרכים של המסעדה. במהלך הריאיון, תידרשו להעריך את הכישורים של המועמד בפן המקצועי, אבל גם להביא בחשבון את האישיות, כדי לקבוע אם הם ישתלבו בצוות המסעדה הקיים בקלות. נוסף לאלה, יצירת קשר עם מעסיקים קודמים חשובה כדי לקבל המלצות או הערות חשובות על העובד הפוטנציאלי.

שלב רביעי – להחליט אם לקבל את העובד

לאחר שהראיונות נערכו הגיע הזמן להחליט אם לגייס את המועמד או להיפרד ממנו לשלום. ההחלטה הסופית צריכה להתבסס על התאמתו של המועמד לתפקיד, כישוריו ואישיותו. לאחר קבלת ההחלטה יש לעדכן את המועמד ובמקרה המתאים להתחיל בהליך הקליטה. תהליך הקליטה הוא צעד קריטי שנועד להבטיח כי העובד החדש ירגיש בנוח בתפקידו החדש כבר מהיום הראשון.

שלב חמישי – קליטת העובד

תהליך הקליטה חיוני להבטחת הצלחתו של העובד החדש ושילובו בצוות. התהליך צריך לכלול תוכנית אוריינטציה מקיפה המכסה את המדיניות, הנהלים ואת הפן החברתי של המסעדה. התהליך יעזור לעובד החדש להרגיש רצוי ומוערך ויסייע לו להבין מה מצופה ממנו. קליטת עובדים יכולה לכלול גם הכשרה של עובד ותיק, כך שהעובד החדש יקבל את המעטפת המקצועית הדרושה לביצוע עבודתו ביעילות.

לסיכום

גיוס עובדים למסעדה הוא תהליך ארוך ולעיתים קרובות גוזל זמן רב, אך הוא קריטי להצלחת איוש משרות והרכבת צוות עובדים מנצח. באמצעות ביצוע השלבים המפורטים במאמר זה אתם, בעלי המסעדה, יכולים לאתר את העובדים הנכונים שיחזקו את צוות העובדים של המסעדה.

נגישות