מבשלים בטעם

מכינים. טועמים. מגישים

תאונות עבודה: המדריך המלא לעובדים בתחום המסעדנות והקולינריה

אנשים עובדים קשה כדי להגיע למקום שבו הם נמצאים. עובדים סביב השעון, רגילים למשכורת ידועה מראש שנכנסת בסוף החודש, ואז זה קורה. תאונת לא מתוכננת זורקת מהשגרה ופוגעת קשות בפרנסה. כשזה קורה יש לקוות שאותה תאונה נכנסת תחת ההגדרה "תאונת עבודה". אם זהו אכן המקרה, לכל הפחות ניתן לדעת שאתם מגובים – ביטוח לאומי נמצא לצדכם. מכאן שאם גם אתם כל היום רגילים לחשוב על חומרי גלם, צוות עובדים, טמפרטורת הגשה ושביעות רצון של לקוחות, הגיע הזמן שתעשו הפסקה ותחשבו על פיצוי, ביטוח לאומי וייצוג מקצועי, כך עד שתחזרו לעמוד מאחורי הפס הקר (או החם), לא תהיו מחוסרי הכנסה.

תאונת עבודה גם מחוץ למקום העבודה

רק השבוע היו מתוכננות 5 משמרות כפולות ופתאום לא יכולים להגיע? ובכן אם גם אתם נפגעתם קשות במטבח וכתוצאה מכך לא יכולים להמשיך להגיע לעבודה, לפחות לא בתקופה הקרובה, טוב לדעת שלא זונחים אותכם – ביטוח לאומי נמצא לצדכם. עם זאת, רצוי שהתאונה שעברתם תיחשב כתאונת עבודה. פה נעצור לחדד שתאונת עבודה אינה חייבת להתרחש רק במקום העבודה, אלא היא גם יכולה להתרחש בדרך אל או ממקום העבודה. היא יכולה להתרחש בעת הפסקת הצהריים שבחרתם לעשות במקום אחר. היא יכולה להתרחש ביום גיבוש מטעם העבודה וכדומה. כמו כן, אין זה הכרחי שתיכוו קשות, שתסבלו מחבלה חמורה בשל מעידה, או שתיפצעו קשות מסכין חדה, וזאת כי מגוון תרחישים נוספים עשויים להגדיר תאונת עבודה. כיצד אם כן ניתן לדעת? הנוסחה די פשוטה: אם קיים סיכוי, יש לפנות לעורך דין לתאונות עבודה לליווי מקצועי בתהליך. עורך הדין ילווה אתכם ויספק לכם את כל המידע החשוב.

חשיבותו של ייעוץ מקצועי

ממש כמו שבמטבח השף הוא בעל המילה האחרונה לגבי כל החלטה קולינרית וכן בחירה של מילוי, רוטב, או התאמה של תוספת, כך בתחום התביעות עורך הדין יודע לקבל החלטה שנוגעת להגשת תביעה. מכאן שגם אם חושבים שמדובר במקרה קלאסי של תאונת עבודה, או אם מנגד ממהרים לפסול את האפשרות, יש להשלים שבתחום המשפט אינכם מתמחים. רק עורך דין מקצועי יידע לומר האם יש טעם להגיש תביעה, לאלו סכומי פיצוי ניתן לצפות, כמה ימים ניתן לשבת בבית וליהנות מהכנסה, האם ניתן לתבוע יותר מגוף אחד (רלוונטי כאשר מעורב צד שלישי) וכדומה. מכאן שאם רוצים להרוויח את המיטב, אין תחליף לייעוץ מקצועי.

תאונות עבודה: המדריך המלא לעובדים בתחום המסעדנות והקולינריה

נחבלתם? כך פועלים!

נפצעתם, אך טרם איתרתם עורך דין שבקיא בתחום, ובמקביל מבקשים להתחיל לפעול? ובכן כל שעליכם לעשות זה להקפיד על הצעדים הבאים: ראשית לקבל טיפול רפואי, ובמקביל לציין שהאירוע התרחש בעקבות העבודה. כמו כן, גם אם בדיוק הייתם בדרך הביתה לאחר משמרת במסעדה, גם זאת יש לציין. לאחר מכן יש לבקש העתק תיעוד טיפול. כמו כן, בכול הנוגע לטפסים, עוד לפני קבלת הטיפול מוטב להשיג מהמעסיק טופס בל / 250. מדובר בטופס שבו המעסיק מציין את פרטי התאונה, ואף בעת הטיפול הרפואי מוטב להקפיד לקבל "תעודה רפואית ראשונית לנפגע עבודה". מה עוד? אם יש עדים, חשוב לשמור את הפרטים שלהם (כדי לגבות בהמשך עדות תומכת), ועוד דבר שמוטב לעשות, זה לצלם את הזירה. לבסוף נציין שלאחר שמעט נרגעים, יש לשבת ולהעלות על כתב את התגלגלות העניינים באופן כמה שיותר מפורט. כולל נסיבות, שעות ותוצאות. כל זה בוצע? עתה יש לאתר עורך דין מומלץ שמתמחה בייצוג נפגעי תאונות עבודה, ולהתחיל להשיג מה שמגיע לכם. בהצלחה!

נגישות