מבשלים בטעם

מכינים. טועמים. מגישים

מסו שפים ועד לטבחים: איך לכתוב מודעת דרושים מזמינה למסעדות?

אם אתם מנהלים מסעדה אתם בטח מכירים את החשיבות הגבוהה שבכוח אדם איכותי וטוב. חשוב שהטבחים ושאר הצוות יהיו מקצועיים ואדיבים, שיהיו זריזים ויעילים תחת עבודה לחוצה, כפי שקורה לרוב במסעדות. מודעת דרושים היא כלי חשוב לגיוס עובדים, וחשוב שהיא תיכתב באופן נכון ומזמין בשביל שאנשים יתעניינו במשרה שאותה אתם מפרסמים. במיוחד לכך, הכנו עבורכם מספר טיפים לכתיבת מודעת דרושים מזמינה למסעדה שלכם.

התוכן

התוכן הוא אחד הדברים החשובים ביותר במודעות דרושים, ובכל מדיום כתוב בכלל. חשוב שהתוכן יהיה ברור, תמציתי ואינפורמטיבי, ובכך להעביר את המסר באופן הטוב ביותר. הקפידו לפתוח את המודעה במילה "דרושים/ות", ולאורך המודעה כתבו את הפרטים החשובים ביותר על המשרה, כמו דרישות תפקיד, שעות עבודה וכדומה. כדאי שתוסיפו מספר מילים על האווירה במסעדה, ועל החוויה החיובית של העובדה בה. בסוף המודעה חשוב שתכתבו את אופן ההתקשרות מולכם: אפשר לכתוב כתובת מייל או מספר טלפון.

אופי הכתיבה

חשוב שתתאימו את אופי הכתיבה במודעה לקהל היעד שלכם. כלומר, אם אתם מעוניינים לגייס למסעדה שלכם אנשים צעירים ונמרצים, שיעבדו באווירה טובה וצעירה, כדאי שתנסחו את המודעה בשפה קלילה וכיפית. ריבוי סימני קריאה ואפילו סמיילים מחייכים יוכלו לתרום למודעה קלילה ומזמינה.

מסו שפים ועד לטבחים: איך לכתוב מודעת דרושים מזמינה למסעדות?

צורת הכתיבה

את המודעה תוכלו לכתוב בכתב יד ברור, נקי ויפה על דף לבן. לרוב רצוי לכתוב בטוש או בעט שחורים, אך אפשר לכתוב גם בצבעוני. כתב צבעוני יכול למשוך את העין יותר מאשר כתב שחור או כהה. לכן, כדאי לכם לכתוב את המודעה בצבע בוהק, כמו אדום או סגול, ובכך להגדיל את הסיכויים שאנשים יתייחסו למודעה.

מיקום המודעה

מיקום מודעת הדרושים חשוב מאוד. את המודעה תוכלו לתלות במספר מקומות בשביל להגדיל את החשיפה אליה, בכך להגדיל את הסיכויים שיפנו אליכם חזרה. המקום הנפוץ ביותר הוא חזית המסעדה: רבים נוהגים לתלות את המודעה על דלת הכניסה של המסעדה או על החלון במקום גלוי. תוכלו גם לתלות את המודעה בתוך המסעדה או במרכזה, או על לוח המודעות בה. כמובן שרצוי לפרסם את המודעה גם ברשתות החברתיות, דוגמת פייסבוק, אינסטגרם וטוויטר, שבהן החשיפה היא מהירה הרבה יותר.

לסיכום

כתיבת מודעת דרושים למסעדה היא דבר חשוב מאוד בתהליך גיוס עובדים. חשוב שהמודעה תיראה טוב, מקצועית וברורה, ושתימצא במקום מרכזי שהחשיפה אליו גבוהה. אנו מקווים שהטיפים יעזרו לכם למצוא עובדים טובים ואיכותיים! בהצלחה רבה.

נגישות