מבשלים בטעם

מכינים. טועמים. מגישים

התקבלתם לממרם? כך תחגגו בהתאם

התקבלתם למסלול ממר"ם? מזל טוב! אך לפני שאתם מסתערים על השירות המאתגר ביחידה מעניינת זאת, מה לגבי מסיבת גיוס? האם לזה כבר התכוננתם? כיצד עושים זאת? במאמר שלפניכם, תקבלו כמה רעיונות להצלחה מרבית, גם באתגר חשוב זה!

ממר"ם – לשרות משמעותי ומרתק

אם התקבלתם למסלול המיוחד של שרות בממר"ם, וודאי כבר שמעתם שזו היא יחידה עם היסטוריה מפוארת – יחידת המחשב הראשונה בצה"ל. כיום זהו מרכז המחשבים ומערכות המידע ויחידה של "אגף התקשוב וההגנה בסב"ר". מעשית, זו היא יחידת התשתיות המרכזית של זרוע היבשה ושל המטכ"ל. יש במסגרת היחידה הזאת אפשרויות רבות לשרות – בתוכנה, בדיקות תוכנה, ניהול חוות שרתים, ממשקי משתמש ומגוון מקצועות אבטחת מחשוב (“סייבר”). אך אם התקבלתם אליה, אתם יודעים שלפני כן יש תהליך מיון מאתגר מאוד, כולל מבחן חשיבה לוגית, מבחן חשיבה כללית, מבחן אנגלית, מבחן אישיות ועוד. בשורה התחתונה, זו היא יחידה מובחרת ומיוחדת במינה ובהחלט יש לכם סיבה טובה, לארגן לעצמכם מסיבת גיוס מהנה. אז כיצד עושים זאת?

סיעור מוחות

כמו שנהוג לעשות לעתים בעולם ההייטק ובכלל, תוכלו להתחיל ממחשבה ביחד על המסיבה – כיצד אתם רוצים לעשות אותה? כמסיבה רגילה? או אולי במקום מיוחד? כמסיבה בהיקף קטן ופשוט? או שאתם חושבים דווקא על משהו מורכב יותר?

להתאים לכולם

אי אפשר שהכול יתאים לכולם. ככל שיוזמנו יותר אנשים למסיבת הגיוס, כך הדברים יהיו מורכבים יותר לתיאום. אך כדאי לנסות למצוא את המקום והזמן, אשר מתאימים ונוחים לכמה שיותר אנשים. אל תשכחו מהיכן כל אחד אמור להגיע למסיבה – מרחקי נסיעה, פקקי תנועה וכדומה, למי יש רכב ולמי אין. חשוב לקחת בחשבון.

 

 

אז מה תשתו?

גם אם החברים הם הדבר החשוב ביותר במסיבה ולא האוכל או השתייה, עדיין – צריך להחליט ולטפל, לגבי אוכל ושתייה שמתאימים לכם. עם משקאות חריפים כדאי להיזהר קצת, במיוחד לגבי מי שאמורים לנהוג חזרה מהמסיבה.

מוזיקה לאירוע

מוזיקה היא בין ההיבטים הקבועים למדי של מסיבות באשר הן. יש כמה אפשרויות נפוצות לכך:

  • די ג'יי – המשקיענים ובעלי התקציב, עשויים להזמין די ג'יי. כמובן, תרצו לתאם איתו לפני כן את המוזיקה שתושמע, כך שהיא תתאים לכולם.
  • קריוקי – בכדי שתספיקו לשמוע לפני הגיוס, את כל הזיופים האפשריים שחבריכם המוכשרים מסוגלים להפיק.
  • מוזיקה חיה! – יודעים לנגן על גיטרה? יוקללי? מנדולינה? גם חצי שעה של מופע מאולתר כזה, יכולה להיות נחמדה למדי.

לארגן אירוע מיוחד

מסיבות גיוס ובכלל, עשויות להיות במתכונת יוצאת דופן, מסוגים רבים. ראשית, אפשר לעשות זאת במקומות מיוחדים, שהם עצמם כבר יספקו אווירה מיוחדת לטעמכם. אם זה חוף הים או כל מקום מיוחד אחר מסוג זה. אפשר גם במקום מסיבה רגילה, לקיים ביחד פעילות מיוחדת כלשהי. אפילו טיול קצר בשטח. ואם אתם חושבים דווקא בכיוון של טיול ארוך יותר – מה דעתכם על שביל ישראל? ניתן ללכת אותו גם חלקית, במקטעים שקרובים לאזור מגוריכם. ותמיד אפשר לשלב בכך מסיבונת גיוס קטנה, בסיום או בהתחלה.

צילום

רוצים לזכור את המסיבה גם בעתיד? אז כנראה תרצו לצלם בה כמה תמונות. לא חייבים להזמין צלם מקצועי בשביל זה וגם לא להצטלם בשקיעה בנוסח חתן וכלה. סך הכל שניים שלושה חברים עם מצלמות טובות ואפילו בסמארטפון, יספיק בכדי לקבל אוסף תמונות סביר בהחלט. אם תסתפקו רק בצלם אחד, לכו תדעו מה יעלה בגורל התמונות, שלא תמיד יוצאות, לא תמיד יוצאות טוב, נמחקו בטעות וכדומה. אז כל המרבה בתמונות, הרי זה.. יותר טוב.

לסיכום

אם יש גם מסיבת גיוס טובה וגם שרות בממר"ם, אתם מסודרים!

נגישות